Светит солнце


Страницы: (89) [1] 2 3 ... Последняя »  ( Перейти к первому непрочитанному сообщению ) Ответ в темуСоздание новой темыСоздание опроса

> Новости об АиМ, видео,пресса
katraneda
Отправлено: Окт 8 2010, 11:46
Цитировать сообщение




Unregistered











Девочки, есть толко одна новая фотка - Албена и Васко. Они были вместе на интервью. Надеюсь, что появятся сканы на бг форуме. У меня нет скенера. Фотка маленькая. Албена и Васко сидят за столом.


Успела написать болгарский тескт. Устала очень, потому что буквы очень, очень маленькие, а текст совсем не маленький.
А и эти журналисты не научились писать! dwarf.gif Мне надоело ошибки исправлять! hunter.gif
Перевод сделаю, но не сейчас. Когда отдохну, потому что почти не вижу.

Вот болгарский текст:


Списание Story, 9.Х.2010


Няма да пише бъдеще за детето си

Албена Денкова разказва какво е да очакваш първото си дете, когато съдбата те е изиграла с предизвикателство да се бориш за честта на любимия мъж и как Максим Стависки се готви да стане баща

Гордост, любов, болка, дори протест срещу несправедливата съдба – едва ли има чувство, което да не сме изпитвали, при споменаването на лъчезарната дъщеря на леда Албена Денкова. Затова и новината, че два пъти световната шампионка по фигурно пързаляне чака първото си бебе, накара мнозина не просто да се усмихнат, но и да станат орисници с благопожелания още преди бебето да се появи на бял свят.

След Нова година Албена и Максим се готвят да посрещнат наследника си. Момче или момиче – не искат да знаят. Дори за име не са мислили още, признава бъдещата майка. Когато говори за очакваното бебе, Албена едва сдържа усмивката си, но вече не иска да крои прецизни и далечни планове за бъдещето. „Опитвам се да живея в сегашно време. Не правя нищо по-специално като подготовка за идването на бебето. Не сме започнали нито ремонт, нито някакви преустройства вкъщи.” Едва ли някой може да я вини, че след толкова години, посветени на планиране, трениране, пак планиране и пак трениране в името на бъдещ успех, младата жена иска вече да живее в сегашно време – без очаквания, които всяка нелепа случайност, всяка чужда пристрастност може да провали.
Принцесата от ледената пързалка този път ще изчака всичко да си дойде с времето. Единственото, което иска, е бебето й да е живо и здраво. „Мисля, че за едно дете е важно да имаш време и желание да му отделиш цялото внимание, което то заслужава”, споделя философията си Денкова и признава, че още се колебае в коя болница ще роди. Това е в характера й – винаги изчаква до последния момент, преди да вземе конкретно решение. Понякога й се иска в това отношение да е по-спонтанна, като Максим. А той самият е на седмото небе от щастие, че ще става баща. „Максим искаше да имаме деца още преди 10 години. Много обсъждахме тази тема. Но знаехме, че ще се състезаваме доста време, а той само за семейство и дете говореше.” Но все не идвал моментът. „Първо тренирахме много, имахме сериозни успехи и нямаше как да прекъснем всичко заради бременност. После имахме други проблеми... и сега, най-накрая, дойде дълго чаканият момент. Той е страшно щастлив”, усмихва се Албена.

Мълвата за бременността на Албена се разнесе светкавично и точно толкова бързо плъзнаха жлъчните слухове, че пази в тайна хубавата новина, защото не желае да привлича вниманието към себе си и Максим, за да не бъдат ровени стари рани и да не се сипят обвинения към нероденото им дете. „Не, не се крия, но намирам за много глупаво непрекъснато да се показвам, ако няма какво да кажа. Да изляза и да съобщавам нещо лично, като това, че очаквам бебе или съм станала леля съвсем скоро – не мисля, че е много интересна новина, с която да занимавам хората. Това е радост за семейството ми”, категорична е тя. Пряма и откровена, както винаги, Албена признава, че е имало период, в който се е чувствала некомфортно, дали няма да ги засипят хули. Но, нито тя, нито Максим, са се сблъскали с негативни реакции. Може би хората по-лесно изразяват неодобрението си във форумите, където са анонимни. В България така е прието, да не излизаш и да не казваш на някого в очите това, което мислиш за него, и да говориш зад гърба му. Иначе, не сме се крили и е факт, че от края на май сме все тук.” Прекарали лятото на морето в къщата на родителите й, а след това били в София. Всеки хубав ден бъдещата майка използвала да се разхожда в парковете. Нямала кой знае какви неразположения покрай бременността и приема промените, които се случват с нея, като абсолютно нормални и естествени. „Чувала съм, че повечето жени се притесняват да не напълнеят, да не загубят работата си... При мен не е така. Само малко ми пречи бездействието”, признава с усмивка чаровната спортистка. Намира си занимания, с които не просто да запълва времето, а да се чувства пълноценно. Сега работи по проект на своя добър приятел Васко Василев, като разработва дизайн за рекламни тениски за концерта и годишнината на виртуозния музикант. Той дори предложил, къде на шега, къде съвсем сериозно, да й дава уроци по цигулка, за да има с какво още да й запълва времето.

От скоро един нов член на семейството ангажира вниманието й – новородената й племенница Силвия. „В нашето семейство нещата се случват на куп. Сестра ми е доста по-малка от мен – с около 14 години. Тя много бързо и рано взе решение да има дете, но аз съм щастлива и съм доволна, че всичко при нея е наред. Еуфорията тотално ни е завладяла. Сестра ми дори казва: „Како, аз тъкмо сега пробвах болницата и ти ще можеш да прецениш дали тук ще искаш да раждаш.” А пък аз й отговарям: „Инче, недей така. Ти не си ми опитно зайче.” Денкова се разнежва при мисълта за сестра си и е много щастлива, че по едно и също време могат да споделят това толкова уникално преживяване като бременността и раждането. „Ина ми разказва разни неща, които трябва да правя на всеки етап от бременността. Малко ми е смешно, но пък е много риятно.”

Нещо, което най-много липсва на бъдещата майка, е леда. Албена не се е качвала на кънки от края на май, когато били с Максим в Германия и работили с националния отбор по танци на лед. Оттогава се е отдала на бъдещото бебе, а таткото продължава да работи. Има моменти, в които той доста й липсва. „Налага му се малко повече да пътува насам-натам, защото в момента е много ангажиран покрай шоуто „Лед и пламень”, излъчвано по руската телевизия, в което участва. Лети София-Москва непрекъснато. Ще танцува на лед и на паркет – форматът е по-различен, отколкото до сега. Ще видим как ще се справи”. - закачливо казва тя, въпреки че е убедена в качествата и уменията на Максим. – Хубавото е, че поне той има частично какво да прави. Иначе, щеше да е в отпуск по майчинство, заедно с мен. Ние сме двойка и няма как да се пързаляме поотделно.” Въпреки че връзката им, калена на ледената пързалка, е показала, че верността и подкрепата на Албена към Максим може да мине през всякакви изпитания и саможертви, тя си спомня едно от първите им предизвикателства, което днес предизвиква усмивки, но тогава не било никак смешно. „Всеки път, когато мина покрай италианското посолство, се сещам как трябваше да отидем на европейско първенство в Италия. Беше през втората година, откакто се пързаляхме заедно. Дадоха визи на цялата група, но на мен ми отказаха. Обяснявам, че ние с Максим сме двойка и трябва да танцуваме заедно, а те ми отговарят: „Е, голяма работа. Да си вземе друга партньорка за състезанието.” Бяха много озадачени защо пък толкова настоявам да пътувам с него. Хората не знаеха колко много усилия и време отнема подготовката на една танцова двойка на лед”, смее се чаровната шампионка. Тя вярва, че любимият й ще е страхотен татко. Това, което категорично няма да му се отдаде, е да играе ролята на строгия родител, когато се касае до възпитението на детето. „Май ще трябва аз да съм по-лошата или да помолим някого да ни помага”, заключава с усмивка Албена.

Виолета Цонкова



Истински приятели

На срещата ни с Албена, за да я подкрепи, присъства и един от най-добрите й приятели, Васко Василев. Световната шампионка подготвя рекламни тениски за юбилейния концерт на виртуозния музикант, който ще се състои на 20 октомври в Зала 1 на НДК.
Двамата обичат да прекарват времето си заедно а Васко я подкрепя и окуражава. Вълненията около подготовката на концерта са изключително приятни на Албена.
Top
katraneda
Отправлено: Окт 8 2010, 13:08
Цитировать сообщение




Unregistered











1


Не будет писать будущее для своего ребенка

Албена Денкова рассказывает как ожидать своего первого ребенка, когда судьба тебе обманула с вызов бороться за честь любимого мужа и как Максим Стависки готовится стать отцом

Гордость, любовь, боль и даже протест против несправедливой судьбы - вряд ли есть ощущение, что мы не испытывали, упоминая лучистой дочь льда Албена Денкова. Поэтому и новости, что двукратная чемпионка мира по фигурному катанию ждет своего первого ребенка, заставило многих не только улыбаться, но и желать ребенку вкего хорошего, даже прежде, чем ребенок пришел на свет.

После Нового года Албена и Максим готовятся встретить своего преемника. Мальчик или девочка - не хотят знать. Даже имя не придумали еще, признает будушая мять. Когда говорить об ожидаемом ребенке, Албена едва сдерживает улыбку, но уже не хочет разрабатывать точные и дальние планы на будущее. "Стараюсь жить в настоящем времени. Не готовлю ничего особенного для приезда малыша. Мы не начали ремонт или реконструкции дома ". Вряд ли кто-то может обвинить ее, что после стольких лет посвящены планированию, тренировсе, опять планирование и опять тренировки ради будущего успеха, молодая женщина уже хочет жить в настоящем времени – без ожиданий, которые кажсая случайност может срывать.
Принцесса ледового катка на этот раз будет ждать, чтобы все придет со временем. Все, что она хочет ее ребенок быть жив и здоров. "Думаю, что для ребенка важно чтобы иметь время и желание отделить ему все внимание, которое оно заслуживает ", раскрывает свою философию Денкова и признает, что еще не решила в какой больнице рожать. Это в ее характер - всегда ждет до последнего момента, прежде чем принимать конкретное решение. Иногда ей хочется в этом отношении быть более спонтанной, как Максим. А сам он на седьмом небе от счастья, что станет отцом. «Максим хотел чтобы мы имели детей еще 10 лет назад. Мы много обсуждали эту тему. Но знали, что будем состязаться достаточно долгого времени, а он только о семьи и ребенке говорил ". Но не приходил /подходящий/ момент. "Во-первых, мы много тренировали, у были серьезные успехи и не могли сделать перерыв из-за беременности. Потом у нас были другие проблемы ... и вот, наконец, пришел долгожданный момент. Он /Максим/ ужасно счастлив», улыбается Албена.
Top
Герда
Отправлено: Окт 8 2010, 13:37
Цитировать сообщение
Статус: Offline



на СОЛНЦЕ
************

Группа: Пользователи
Сообщений: 6412
Пользователь №: 13
Регистрация: 27-Апреля 09

Репутация: 58



katraneda, Снежа!!!СПасибо, дорогая за перевод! give_rose.gif kiss.gif Так радостно читать про них! give_heart.gif
PMПисьмо на e-mail пользователю
Top
katraneda
Отправлено: Окт 8 2010, 13:57
Цитировать сообщение




Unregistered











Девочки, извините, что на части! worthy.gif

2

Слухи о беременности Албены распространились очень быстро и так же быстро скользнули желчи слухи, что она сохраняет в тайне хорошие новости, потому что хочет привлечь внимание к себе и к Максиму, чтобы не открытваться старые раны и не выбрасывают обвинения к еще не родившегося ребенку. "Нет, не скрываюсь, но считаю очень глупо постоянно показываться, если не имею что сказать. Чтобы выйти и объявить что-то личное, как это, что жду бебе или стала тетей скоро - не думаю, что это очень интересные новости, с которыми /должна/ занимать людей. Это радость для моей семьи ", категорично сказала она. Прямая и откровенная, как всегда, Албена признает, что был период, в котором она чувствовала себя неуютно, /потому что не знала/ не заливают ли их ругательств. Но ни она, ни Максим сталкнулись с негативными реакциями. "Может быть, люди более легко выражают свое неодобрение в форумах, где они анонимные. В Болгарии так принято, не сказать кому-то в глаза то, что ты думаешь о нем, а говорить за его спиной. Инаме, мы не скривались и факт, что с конца мая мы здесь." Провели лето на моря в доме ее родителей, а затем были в Софии. Каждый хороший день будущая мать ходила в парк. У нее не было дискомфорта по беременности и принимает изменения, которые происходят с ней, как абсолютно нормальные и естественные. "Я слышала, что большинство женщин стесняются не набирать вес, не потеряют свои рабочие места ... У меня не так. Только немножко мешает мне бездействие ", признает с улыбкой очаровательная спортистка. Находит себе занимания, с которыми не просто заполнает время, а чувствовать себя полностью. Сейчас работает над проектом своего хорошего друга Васко Василев, разрабатывает дизайн рекламных футболок для концертя и годовщины музыканта-виртуоза. Он даже предложил, где шутка, где вполне серьезные, давать ей уроки скрипки, чтобы заполнить ее время.

Top
svetik
Отправлено: Окт 8 2010, 14:07
Цитировать сообщение
Статус: Offline



на планете Венера
**********

Группа: Новая группа
Сообщений: 1671
Пользователь №: 202
Регистрация: 19-Августа 10

Репутация: 41



katraneda, Снежа, спасибо огромное! baby.gif angel.gif angel.gif heart.gif heart.gif heart.gif
PMПисьмо на e-mail пользователю
Top
antarex10
Отправлено: Окт 8 2010, 14:26
Цитировать сообщение
Статус: Offline



на СОЛНЦЕ
************

Группа: Пользователи
Сообщений: 5037
Пользователь №: 21
Регистрация: 6-Май 09
Из: Москва

Репутация: 56



katraneda, air_kiss.gif
PM
Top
katraneda
Отправлено: Окт 8 2010, 14:32
Цитировать сообщение




Unregistered











3

Недавно один новый член семьи ангажирует ее внимание – ее новорожденная племянница Силвия. "В нашей семье, вещи случаются кучу. Моя сестра намного моложе меня - около 14 лет. Она очень быстро и рано решила иметь ребенка, но я счастливая, что все в порядке с ней. Эйфория полностью нас охватила. Моя сестра даже говорит: „Како, я только что пробувала больницу и ты можешь решить будешь ли здесь рожать.” А я ей отвечаю: „Инче, не надо так. Ты не моя морская свинка ". /Точнее - экспериментальный кролик. У нас этот израз используем./ Денкова сентиментальничит, когда говорит о своей сестре и очень счастливая, что в то же время могут поделить такой уникальный опыт как беременность и роды. "Инна рассказывает мне разные вещи, которые я надо делать на каждом этапе беременности. Мне немного смешно, но очень приятно."




Еще есть. Финал - супер. Так смеялась... pod_stolom.gif
Top
katraneda
Отправлено: Окт 8 2010, 15:33
Цитировать сообщение




Unregistered











4

То, что не хватает будущей матери, это лед. Албена не каталась с конца мая, когда с Максимом были в Германии и работали со сборной в танцах на льду. С тех пор заботится о будущем ребенке, а папа продолжает работать. Есть моменты, в которых он совершенно ей не хватает. «Ему придется больше путешествовать туда и сюда, потому что он очень занят в шоу „Лед и пламень”, где участвует. Летит София-Москва непрерывно. Будет танцевать на льду и на паркет - формат отличается, чем раньше. Увидим как справится» - сказала она, шутя, вопреки что она убеждена в качества и умения Максима. - Хорошо, что он имеет по крайней мере частично, что делать. Иначе, был бы в отпуске по беременности и родам, вместе со мной. Мы пара и не имеем возможности кататься в одиночку. " Хотя их отношения, закаленные на каток, показали, что верность и поддержка Албены к Максиму может пройти через любые испытания и жертвы, она вспоминает одну из их первых проблем, которая сегодня производит улыбки, но тогда никак не было смешно. "Каждый раз, когда я иду мимо итальянского посольства, вспоминаю, как мы должны были пойти на чемпионате Европы в Италии. Был второй год, как мы начали кататься вместе. Дали визы на всю группу, но мне отказали. Я объясняю, что мы с Максим пара и должны танцевать вместе, а они отвечают мне: «Е, большая работа. / Что ж, большое дело./ Пусть возмет другую партнершу для состязания.» Они были очень озадачены почему я так много настаиваю пойти с ним. Люди не знали сколько много сил и времени нужны для подготовки одной танцевальной пары на льду ", смеется очаровательная чемпионка. Она верит, что ее любимый будет чудесный папа. То, что ему категорично не придется, играть роль строгого родителя, когда дело доходит до воспитании ребенка. «Кажется, я должна быть худшей или попросим кого-нибудь помочь нам ", заключает с улыбкой Албена.




Настоящие друзья

На нашей встрече с Албеной, чтобы ее поддерживать, был один из лучших ее друзей, Васко Василев. Чемпионка мира готовит рекламные футболки для юбилейного концерта музыканта-виртуоза, который состоится 20 октября в зале 1 НДК.

Они любят проводить время вместе, а Васко ее поддерживает и поощряет. Волнения о подготовке концерта исключительно приятные для Албены.



КОНЕЦ
Top
Анж
Отправлено: Окт 8 2010, 16:03
Цитировать сообщение




Unregistered











Снежа, спасибо за такой труд! Очень приятно почитать. И похоже Алби не замучена делами и проблемами , как я боялась. Или может просто об этом умолчали. По статье ощущение счастья и мира.
Top
Irena
Отправлено: Окт 8 2010, 17:10
Цитировать сообщение




Unregistered











Снежи, спасибо! give_rose.gif Как приятно читать такое!
Top
Фея бабочек
Отправлено: Окт 8 2010, 17:32
Цитировать сообщение
Статус: Offline



на СОЛНЦЕ
************

Группа: Пользователи
Сообщений: 8944
Пользователь №: 17
Регистрация: 2-Май 09

Репутация: 101



Снежечка, спасибо тебе огромное! give_rose.gif give_rose.gif give_rose.gif
PMПисьмо на e-mail пользователю
Top
Алина
Отправлено: Окт 8 2010, 18:03
Цитировать сообщение
Статус: Offline



на планете Юпитер
*******

Группа: Пользователи
Сообщений: 662
Пользователь №: 207
Регистрация: 3-Сентября 10
Из: Riga

Репутация: 16



katraneda, спасибо тебе большое!!!! worthy.gif worthy.gif worthy.gif heart.gif
Чудесное интервью wub.gif
PMПисьмо на e-mail пользователю
Top
anna
Отправлено: Окт 8 2010, 18:47
Цитировать сообщение
Статус: Offline



на Земле
*********

Группа: Пользователи
Сообщений: 1129
Пользователь №: 10
Регистрация: 25-Апреля 09

Репутация: 42



katraneda, Снежа, спасибо тебе огромное. air_kiss.gif give_rose.gif
PMПисьмо на e-mail пользователю
Top
katraneda
Отправлено: Окт 8 2010, 21:24
Цитировать сообщение




Unregistered











Цитата
Албена Денкова ще роди вероятно в България


Двукратната световна шампионка по кънки на лед и председател на БФ Кънки Албена Денкова, която е бременна в шестия месец, най -вероятно ще роди рожбата си в България.


"Чувствам се нормално. Надявам се всичко да е наред". Това сподели тя за Информационна агенция КРОСС
Денкова обясни, че в момента е в България при семейството си. „Тук се чувствам най-добре", каза тя.
Световната шампионка на България заяви, че засега не е планирала къде ще роди детето си. Според нея най-вероятно това ще стане в България.
Денкова пожела да остави в тайна пола на детето.
На въпрос дали се надява детето й да последва професионалния път на родителите си Албена Денкова заяви: "Не ми се ще да повтарям приказката за неродения Петко. Всяко нещо с времето си".




Албена Денкова вероятно родит в Болгарии


Двукратная чемпионка мира по фигурному катанию и президент БФ коньки (?!) Албена Денкова, которая на шестом месяце беременности, скорее всего, родит своего ребенка в Болгарии.

"Чувствую себя нормально. Надеюсь, что все будет в порядке." Это сказала она для Информационного агентства КРОСС.
Денкова объяснила, что в сейчас она в Болгарии, со своей семьей. "Здесь я чувствую себя лучше," сказала она.
Чемпионка мира Болгарии заявила, что до сих пор не планировала где родит своего ребенка. По ее словам, скорее всего, это будет в Болгарии.
Денкова хотела бы сохранить в тайне пола ребенка.
На вопрос надеется ли она, что ее ребенок последовать профессиональный путь своих родителей, Албена Денкова заявила: "Я не хочу повторять историю нерожденного Петко. Все в свое время."
Top
katraneda
Отправлено: Окт 8 2010, 21:47
Цитировать сообщение




Unregistered











Цитата
Албена Денкова няма планове за детето, което очаква

Албена Денкова, половинката на Максим Стависки, сподели как се чувства по време на първата си бременност. Тя разкри, че са й били нужни много смелост и сила, за да застане зад мъжа си в такъв неприятен момент за него. Силната любов, която изпитва към Максим, й помогнала да преодолее нещата. Албена няма никакви планове за своя бъдещ наследник. След толкова години усърдни тренировки и планове за фигурното пързаляне, Албена е осъзнала, че всичко може да рухне за миг.

Двукратната световна шампионка на България все още не знае къде ще роди детето си, защото взима решенията в последния момент.



Top
1 Пользователей читают эту тему (1 Гостей и 0 Скрытых Пользователей)
0 Пользователей:

Опции темы Страницы: (89) [1] 2 3 ... Последняя » Ответ в темуСоздание новой темыСоздание опроса

 


Мобильная версия